Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Brak „znieczulicy” może uratować życie !


2 kwietnia 2013 r. około godz. 14.50 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Iławie wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zagrożeniu życia lokatorki mieszkania przy ul. Królowej Jadwigi. Brak reakcji na pukanie do drzwi i nawoływanie wzbudziło uzasadnione – jak się później okazało – obawy opiekuna mieszkanki. Na miejscu obecny był też patrol policji.

Dyżurny PSK natychmiast wysłał pod wskazany adres zastęp straży pożarnej. Strażacy-ratownicy z JRG Iława po przybyciu na miejsce zdarzenia i zapoznaniu się z sytuacją przystąpili do sforsowania drzwi wejściowych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. W asyście policji dostali się do mieszkania, gdzie na taborecie siedziała starsza pani. Była bardzo osłabiona. Chociaż przytomna, to trudno było nawiązać z nią kontakt.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy – ułożyli poszkodowaną w pozycji bezpiecznej oraz podali tlen. Przez cały czas próbowali nawiązać kontakt oraz uspokajali podopieczną, aż do chwili przekazania przybyłemu na miejsce lekarzowi zespołu ratownictwa medycznego.

Czujność opiekuna lokatorki i szybkie powiadomienie służb ratowniczych pozwoliły strażakom i ratownikom medycznym podjąć skuteczne działania w celu utrzymania poszkodowanej przy życiu.

 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: mł.ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski