Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Falknowo Małe - pożar kurnika


5 lutego 2013 roku o godzinie 340  do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Iławie wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze kurnika w miejscowości Falknowo Małe. Pożar został zauważony przez mieszkańców.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia  strażacy  szybko rozpoznali sytuację i zagrożenia.  Pożar obejmował  górną kondygnację kurnika łącznie z dachem, niemalże na całej jego powierzchni. Większa część drewnianej konstrukcji zadaszenia pokrytego papą zdążyła się już zawalić.  

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną oraz przede wszystkim gaszeniu palącego się budynku i niedopuszczeniu do dalszego rozprzestrzeniania się ognia. W celu dokładnego dogaszenia nadpalonych elementów, część  dachu zdemontowano. Teren działań gaśniczych oświetlany był aż do świtu. Pozostałe pomieszczenia w części parterowej dokładnie przewietrzono.

Oprócz konstrukcji i poszycia dachu ogień strawił instalację elektryczną, wodną, centralnego ogrzewania oraz podajniki paszy dla piskląt. Nikt nie został ranny. Nie ucierpiały również zwierzęta. Uratowano pozostałą część kurnika z wyposażeniem.

W akcji udział brało 10 wozów bojowych i ponad 40-stu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Iławie, OSP Susz, OSP Redaki, OSP Babięty, OSP Jakubowo Kisielickie oraz OSP Kisielice, które wspomagało działania z podnośnika hydraulicznego. Teren miasta Iława zabezpieczała OSP Ławice, która w czasie działań gaśniczych. Przyczynę pożaru ustala biegły z KP Policji w Iławie. Pożar ugaszono po niespełna sześciu godzinach.

 

Tekst i foto: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: mł.ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski