Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie wicemistrzem województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym !


W dniach 10 i 11 czerwca w Olsztynie oraz 14 czerwca w Mrągowie odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego w sporcie pożarniczym.

Strażacy - sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach zawodowego sportu pożarniczego takich, jak wspinanie po drabinie hakowej na 3-cie piętro wspinalni, bieg na 100 metrów połączony ze sprawianiem sprzętu pożarniczego, sztafeta 4x100 metrów z przeszkodami pożarniczymi oraz ćwiczenie bojowe, polegające na rozwinięciu sprzętu gaśniczego i napełnieniu wodą specjalnych tarcz.

W tej ostatniej konkurencji strażacy z naszej Komendy uzyskali najlepszy czas i zajęli I miejsce w województwie ! Natomiast w klasyfikacji generalnej po czterech konkurencjach stanęli na podium zajmując miejsce II.

Startowało 19 drużyn z całego województwa oraz gościnnie reprezentacja Rosji z obwodu kaliningradzkiego.

Wicemistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym to jedno z największych osiągnięć iławskich strażaków od początku istnienia zawodowej straży pożarnej na ziemiach iławskich.

 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski