Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Groźne „dachowanie” w Gałdowie


14 czerwca 2013r. ok. 22.30 w Gałdowie (gm. Iława) doszło do groźnego wypadku samochodu osobowego nissana primera, który z niewiadomych przyczyn „dachował” na drodze.

W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia  pierwszych zastępów straży pożarnej z KP PSP osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem. Jednocześnie wraz z zastępem PSP dojechał Zespól Ratownictwa Medycznego, który zajął się rannym kierowcą. Droga została całkowicie zablokowana.

 Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, między innymi poprzez odłączenie akumulatora w pojeździe oraz pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego do karetki.

Ponadto strażacy przeszukali teren wokół miejsca zdarzenia celem wykluczenia udziału w zdarzeniu innych osób, a następnie zneutralizowali płyny eksploatacyjne wokół pojazdu i  usunęli z drogi pozostałości powypadkowe, które mogłyby powodować zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

W akcji ratowniczej uczestniczyły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Iławie oraz 1 zastęp z OSP Gałdowo. Podczas działań obecne na miejscu zdarzenia były także 3 patrole Policji. Działania trwały 3 i pól godziny. Rejon miasta zabezpieczały w tym czasie 2 zastępy OSP Iława.


 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski