Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych


W niedzielę 16 czerwca 2013 roku na stadionie Miejskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych – zwycięzców zawodów gminnych. W zawodach wzięło udział 9 drużyn – 4 kobiece i 5 męskich.

Zawody przeprowadzono w dwóch  konkurencjach, tj. ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Skład sędziowski powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie st. bryg. Maciej Jasiński. Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Krzysztof Szałkowski.

Wśród kobiet najlepszą okazała się drużyna z OSP Łążyn (gm. Lubawa). Pozostałe miejsca zajęły panie z OSP Ząbrowo (gm. Iława) – miejsce 2, OSP Gromoty (gm. Iława) – miejsce 3 oraz OSP Wikielec (gm. Iława). Panie z Łążyna uzyskały również najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym.

W klasyfikacji generalnej drużyn męskich zwyciężyli druhowie z OSP Byszwałd (gm. Lubawa). Na miejscu drugim uplasowali się strażacy z OSP Wielowieś (gm. Zalewo), natomiast miejsce 3 zajęła OSP Tynwałd. Miejsce 4 i 5 zajęły kolejno jednostki z OSP Jędrychowo (gm. Kisielice) i OSP Gromoty (gm. Iława). Strażacy z OSP Byszwałd  okazali się również najlepsi w ćwiczeniu bojowym.

Niezwykłą atrakcją był pokaz najmłodszych strażaków „ogników” z OSP Gromoty, którzy okazali się bezkonkurencyjni, wykonując ćwiczenie bojowe bezbłędnie !

 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski