Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Pożar na ILAVI – pokazy połączone z ćwiczeniami


            W związku z obchodami „Światowego Dnia Turystyki” w miniony piątek odbyły się na akwenie jez. Jeziorak pokazy służb ratowniczych związane z ratownictwem na akwenach wodnych. Organizatorem obchodów było Starostwo Powiatowe w Iławie. Za przygotowanie pokazów odpowiedzialna była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławiepokazy umożliwiły jednocześnie przeprowadzenie ćwiczeń zgrywających zarówno dla ratowników PSP, OSP jak również pozostałych służb ratowniczych takich jak Policja i WOPR.

Założenia do ćwiczeń przewidywały wystąpienie na pokładzie statku wycieczkowego ILAVIA  pożaru. Część osób przebywających na jednostce wpada do wody, natomiast załoga oraz pozostali pasażerowie przebywają nadal na statku. Działania ratownicze strażaków w pierwszej kolejności obejmowały podejmowanie osób znajdujących się w wodzie oraz ewakuację pozostałych pasażerów  z pokładu. Równolegle realizowane było drugie założenie mające na celu praktyczne przećwiczenie prowadzenia  działań gaśniczych ze strażackich jednostek pływających przy użyciu pomp pożarniczych.

Po analizie ćwiczeń, można stwierdzić, że wszystkie założenia zostały zrealizowane prawidłowo. Ćwiczenia takie powinny być realizowane częściej w celu poszerzania wzajemnej współpracy między wszystkimi podmiotami ratowniczymi.

 

mł.kpt. Rutkowski Krzysztof – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie  


Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski