Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Pożar kamienicy w Lubawie


21 stycznia 2013 r. o północy w miejscowości Lubawa, przy ul. Zamkowej doszło do pożaru w kamienicy. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Iławie niezwłocznie po zgłoszeniu wysłał do akcji jednostki straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali zadymione poddasze kamienicy. Natychmiast przystąpili do działań, które polegały przede wszystkim na ewakuowaniu mieszkańców z budynku, łącznie 9 osób. Nikt nie doznał obrażeń. Jednocześnie po odłączeniu od budynku zasilania w energię elektryczną zajęli się gaszeniem pożaru. Do działań wykorzystali także podnośnik hydrauliczny.

Po ugaszeniu ognia oddymili pomieszczenia i dokładnie sprawdzili wszystkie mieszkania kamienicy pod kątem rozprzestrzeniania się pożaru za pomocą kamery termowizyjnej. Wygasili także piec centralnego ogrzewania w znajdującej się na poziomie piwnicy kotłowni. Ponadto zdemontowali część pokrycia dachu, aby dogasić wykryte kamerą termowizyjną wszystkie ukryte źródła ognia.

Spaleniu uległa konstrukcja oraz pokrycie dachu o łącznej pow. ok. 60m2, materiały palne zgromadzone na poddaszu, tj. skrzynki, worki z trocinami, deski, itp.

Akcja ratowniczo-gaśnicza, w której uczestniczyło 8 pojazdów straży pożarnej i 31 strażaków z JRG Iława, OSP Lubawa, OSP Rożental i OSP Złotowo trwała aż 8 i pół godziny. Straty osiągnęły wartość 200 tys. złotych. Uratowano mienie o wartości ponad pól miliona złotych.

 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: mł.ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski.