Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Groźny pożar


26 kwietnia 2013r. pół godziny przed północą do Powiatowego stanowiska Kierowania w Iławie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Przemysłowej w Iławie.

Strażacy po przybyciu do miejsca zdarzenia zastali płonący budynek gospodarczy, przylegający bezpośrednio do budynku mieszkalnego. Dachy budynków wykonane były z drewna i pokryte papą, więc ogień mógł bardzo łatwo rozprzestrzenić się i strawić wszystko.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli prąd. Niezwłocznie przystąpili do gaszenia płonącego budynku gospodarczego, jednocześnie nie dopuszczając do przerzucenia się ognia na przylegający budynek mieszkalny. Z uwagi na porę niezbędne było oświetlanie terenu akcji.

Strażacy dokładnie przeszukali mieszkalnie, nie znajdując w nim osób poszkodowanych. Natomiast dla bezpieczeństwa prowadzenia dalszych działań gaśniczych wynieśli na zewnątrz butlę z gazem, którą tam znaleźli. Dalsze działania polegały na dogaszaniu nadpalonej słomy i siana.

Spaleniu uległ drewniany dach, ściany i strop budynku gospodarczego oraz częściowo ocieplenie budynku mieszkalnego. Współwłaścicielka będąca na miejscu nie była wstanie oszacować wartości strat oraz uratowanego mienia.

Przyczyna pożaru nie jest znana – dochodzenie prowadzi policja.

W akcji trwającej ponad 5 godzin uczestniczyły 2 zastępy JRG Iława i 3 zastępy OSP – z Ławic, Mątyk i Iławy.

 

mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie 
Do bazy wprowadził: mł.ogn. Wojciech Kożuchowski

Ostatnia aktualizacja 21.11.13r. - ogn.Wojciech Kożuchowski