Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Akcja „Bezpieczny przejazd – zatrzyma się i żyj”


                 

W sobotę piątego lipca przy ulicy Towarowej w Iławie o godzinie 1000 doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym do zderzenia lokomotywy spalinowej z samochodem osobowym - to oczywiście jedynie symulowane zdarzenie, które miało za zadanie uzmysłowić, co może się stać podczas realnego wypadku z samochodem oraz jego pasażerami.

Po zderzeniu i przygotowaniu odpowiedniej pozoracji na miejsce zdarzenia przybyły służby ratownicze celem przećwiczenia wspólnych działań. 

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że podczas ubiegłego roku w wypadkach związanych
z transportem kolejowym na terenie Warmii i mazur w 21 zdarzeniach zginęły cztery osoby, a na chwile obecną w roku bieżącym już odnotowano dwie ofiary śmiertelne.

Pokaz miał za zadani uświadomienie obserwatorom jak znikome szanse przeżycia mają pasażerowie samochodów w starciu z rozpędzonym kilkudziesięciotonowym pojazdem szynowym.

Dbajmy, więc o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych w szczególności podczas okresu wzmożonych podróży wakacyjnych.  

Pokazom przygotowany przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Iławie przyglądali się widzowie, dla których poszczególne sekwencje działań komentował zastępca dowódcy JRG w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski oraz specjalista w dziedzinie transportu kolejowego.

Galeria zdjęć:

 

Oficer prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski
Ostatnia aktualizacja 08.07.14r. - mł. kpt. Wojciech Kożuchowski