Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

„Pluszak dla malucha”

            
                Komeda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie w związku z planowanymi na dzień 30-go maja powiatowymi obchodami Dnia Strażaka pragnie rozpropagować po raz kolejny ciekawą inicjatywę, jaką jest akcja „Pluszak dla Malucha”.
                Akcja polegać ma na zbiórce pluszowych maskotek, które mogłyby wspomagać działania strażaków ratowników podczas zdarzeń, w których poszkodowane zostały bądź uczestniczyły dzieci.
                Każde takie zdarzenie stanowi dla dziecka bardzo traumatyczne przeżycie i nawet najtroskliwsza opieka często nieznanych dziecku osób nie jest w stanie wyeliminować zaistniałego wówczas stresu. Miła i miękka pluszowa przytulanka stanowić może dla maluchów ogromne wsparcie w trudnej sytuacji oraz w znaczny sposób ułatwia nawiązanie kontaktu między strażakami i poszkodowanymi dziećmi.
                Akcja prowadzona jest w naszej Komendzie po raz kolejny, warto więc włączyć się do udziału. Takie nie są rzadkością i propagowane są również w całym kraju.
                Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy i informujemy, że pluszowe maskotki można zostawiać w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Iławie przy ulicy Krd. St. Wyszyńskiego 10. Przynieść maskotkę będzie można również podczas obchodów powiatowego Dnia Strażaka, które równocześnie stanowić będą dni otwartej strażnicy, gdzie każdy chętny będzie miał możliwość zapoznania się z pracą strażaków, używanym podczas akcji ratowniczych sprzętem, jak też skorzystać z atrakcji przygotowanych na ten dzień szczególnie dla najmłodszych.
                Wszystkich chętnych zapraszamy i z góry dziękujemy.

mł.kpt. Rutkowski Krzysztof – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie  Ostatnia aktualizacja 08.05.14r. - mł.kpt. Wojciech Kożuchowski