Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Groźny pożar kompleksu budynków inwentarskich w jednym z gospodarstw w miejscowości Frednowy.

           
                 

Wczoraj około godziny 1450 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Iławie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły oraz przyległych do niej budynków inwentarskich. Natychmiast do pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz siedem zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych.

W momencie dojazdu płomieniami objęty był cały kompleks budynków, równocześnie z gaszeniem płomieni ratownicy wydostali z wnętrza budynków siedem sztuk bydła. Promieniowanie cieplne było tak silne, że zaczęło zagrażać stojącemu obok niezamieszkałemu budynkowi oraz składowanym na posesji balotom siana.

Mimo intensywnej akcji gaśniczej spaliło się całe nagromadzone siano składowane w stodole oraz pięćdziesiąt sztuk trzody chlewnej i cztery sztuki bydła. Niemalże całemu zniszczeniu uległy budynki
i ich wyposażenie oraz drewno opałowe, które strażacy gasili również przy użyciu piany.

Działania trwały do późnych godzin wieczornych, ponieważ nagromadzone siano musiało zostać usunięte i wywiezione na pobliską łąkę, gdzie cały czas było przelewane wodą.

Pomocy podczas działań udzielili sąsiedzi, którzy wspierali strażaków przy użyciu ciągników, przyczep i ładowarek, dzięki któremu udało się sprawnie prowadzić akcję dogaszania.

Galeria zdjęć:

 Oficer prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski

Ostatnia aktualizacja 09.07.14r. - mł. kpt. Wojciech Kożuchowski