Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Podsumowanie akcji „Pluszak dla malucha”

           
                

30-go maja podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka i przebiegającej równocześnie akcji drzwi otwartych strażnicy zakończona została oficjalnie akcja „Pluszak dla malucha”.

Głównym celem przedsięwzięcia była zbiórka pluszowych maskotek, które mogłyby wspomagać działania strażaków ratowników podczas zdarzeń, w których poszkodowane zostały bądź uczestniczyły dzieci.

 „Każde takie zdarzenie stanowi dla dziecka bardzo traumatyczne przeżycie i nawet najtroskliwsza opieka często nieznanych dziecku osób nie jest w stanie wyeliminować zaistniałego wówczas stresu. Miła i miękka pluszowa przytulanka stanowić może dla maluchów ogromne wsparcie w trudnej sytuacji oraz w znaczny sposób ułatwia nawiązanie kontaktu między strażakami i poszkodowanymi dziećmi”.

Dzięki przychylności wielu osób oraz powiązaniu akcji z wizytą w naszej komendzie dzieci i młodzieży udało się zgromadzić  kilkadziesiąt pluszowych maskotek, które po posortowaniu podzielone zostały na dwie grupy. Duże pluszaki, które stanowiłyby utrudnienie podczas przewożenia w samochodach ratowniczo-gaśniczych przekazane zostaną do rodzinnego domu dziecka, natomiast mniejsze i poręczne stanowić będą niejako wyposażenie ratowników podczas zdarzeń z udziałem najmłodszych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom oraz mediom, dzięki którym udało się rozpropagować to szczytne przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć:

 

mł.kpt. Rutkowski Krzysztof – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie  


Ostatnia aktualizacja 18.06.14r. - mł. kpt. Wojciech Kożuchowski