Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

Strażacy ochotnicy powiatu iławskiego na podium w mistrzostwach województwa.


20 września na stadionie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w piękny i słoneczny dzień rozegrane zostały
V mistrzostwa  sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych  województwa warmińsko – mazurskiego.

W szranki rywalizacji stanęły naj leprze drużyny reprezentujące wszystkie powiaty województwa. 
Do startu łącznie przystąpiło 13 drużyn w grupie C (drużyny żeńskie) oraz 20 drużyn męskich w kategorii A. Powiat iławski reprezentowali obecni mistrzowie powiatu drużyna żeńska z Gromot oraz panowie z Lubstynka.   

Już od początku startów widać było, wysoki poziom i zaciekłą rywalizację, w pierwszej rozgrywanej konkurencji sztafety bojowej drużyna z Lubstynka zajęła trzecie miejsce, co już wydawać by się mogło wielkim sukcesem, gdyż drużyna z OSP Lubstynek po raz pierwszy brała udział w zawodach tej rangi. Po krótkiej przerwie technicznej. Rozpoczęły się starty w najbardziej widowiskowej konkurencji rozwinięcia bojowego.

Równoległe starty na sąsiadujących ze sobą torach jeszcze bardziej wzmagały widowiskowość tej konkurencji,
a jednocześnie sprawiały, że drużyny „wykręcały” coraz lepsze czasy.

Jednak nasi reprezentanci swoje biegi wykonali bezbłędnie i w końcowej klasyfikacji dziewczęta z Gromot stanęły na podium w klasyfikacji generalnej zajmują wysokie trzecie miejsce, natomiast panowie z Lubstynka trzykrotnie stawali na podium uzyskując kolejno trzecie miejsce w sztafecie pożarniczej, drugie miejsce w ćwiczeniu bojowym oraz tytuł mistrza województwa w klasyfikacji generalnej i jako jedyna drużyna zawodów uzyskała łączna punktację poniżej 100 pkt.  

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe, a szczególnie wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Ruteckiego zostali najmłodsi kibice, którzy wspierali Dziewczęta z Gromot.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Galeria zdjęć:

 


Tekst oraz foto: Oficer prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowsk

Ostatnia aktualizacja 21.09.14r. - mł. kpt. Wojciech Kożuchowski