Menu strony
Ważne
Ogłoszenia
Publikacje
BIP

INFORMACJA

o zrealizowanych  działaniach

w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”
w powiecie iławskim

           
1. Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka 06.05.2017r.

Prezentacja sprzętu oraz pokaz działań z zakresu ratownictwa technicznego i wodnego były kolejną okazją do  realizacji założeń kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo” .
W dniu 6 maja br. w miejskim amfiteatrze odbyły się miejsko-gminne obchody dnia strażaka. Oprócz części oficjalnej gdzie zostały wręczone odznaczenia, strażacy zaprezentowali metody wykonywania dostępu do osoby poszkodowanej w wypadku z udziałem samochodu osobowego. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Iławy
z zainteresowaniem obserwowali wykorzystany przez strażaków sprzęt  oraz sposób usuwania szyb, drzwi i dachu pojazdu. Drugim etapem przedsięwzięcia był pokaz ratownictwa wodnego, i jak się okazało był to strzał
w „dziesiątkę”, na nabrzeżach Małego Jezioraka pokazy obserwowało około 300 osób, którzy z zaciekawieniem przyglądali się działaniom na wodzie. Święto strażaków oczywiście nie mogłoby  się odbyć bez strażackiej grochówki, która przygotowana była dla wszystkich uczestników jak i mieszkańców Iławy.


2. Spotkanie z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie  12.05.2017r.

W ramach kampanii społecznej Kręci Mnie Bezpieczeństwo w dniu 12 maja br. funkcjonariusze tut. Komendy przeprowadzili szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Odbiorcami była młodzież ze szkoły podstawowej nr 4 w Iławie.Szkolenie składało się z części teoretycznej, mającej na celu przypomnienie podstawowych zagadnień z zakresu udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Druga część, to zajęcia praktyczne. Wszyscy uczestnicy mieli okazję samodzielnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO)
na przystosowanych do tego manekinach. Zajęcia praktyczne miały na celu wypracowanie  prawidłowych reakcji
w momencie realnego zagrożenia. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w przyszłych edycjach takiego szkolenia.


3. Lotnicza majówka – Iława 2017r. 13.05.2017r.

"Lotnicza Majówka - Iława 2017" - atrakcję o takiej nazwie przygotowali dla mieszkańców i gości włodarze miasta Iława. Była to pierwsza tego rodzaju impreza, bo pokazy lotnicze organizowane w mieście, które nie ma lotniska, należą do rzadkości. Oczywiście nie mogło zabraknąć na tak wielkim wydarzeniu strażaków z naszego powiatu. Strażacy przekazywali mieszkańcom informację na temat bezpieczeństwa na akwenach wodnych podczas wakacji, prezentowali sprzęt oraz wyposażenie pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Pokaz sprzętu cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych dzieci, które mogły przymierzyć hełm strażacki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Opracował: asp. Łukasz Linkner -  KP PSP w Iławie

Zdjęcia: asp. Łukasz Linkner -  KP PSP w Iławie

 

 

Zdjęcia:

   
Ostatnia aktualizacja 16.05.2017r. - kpt. Wojciech Kożuchowski