W dniu 31 maja 2019 r. w Nowym Mieście Lubawskim zostały przeprowadzone 20 Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sporcie pożarniczym. Udział w nich wzięło dziewiętnaście reprezentacji z komend powiatowych i miejskich województwa.

• Szysler Piotr – kierownik

Drużyna z Iławy jest jedną z najsilniejszych w województwie i corocznie budzi duże emocje w trakcie sowich startów. W tym roku również pokazała, że należy się z nią liczyć i już w pierwszym biegu „ćwiczenia bojowego” uzyskała czas 28,38 sekund, który uznany został za nowy rekord województwa. Żadnej z reprezentacji nie udało się pobić tego wyniku. Iławscy strażacy zdobyli pierwsze miejsce w konkurencji „ćwiczenia bojowego”. W klasyfikacji generalnej iławska reprezentacja zajęła szóste miejsce.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Rutkowski KP PSP w Iławie.